Pracovní desky digestoří LAMON  

FOTOGALERIE

Ke stažení: 

Katalog digestoře LAMON

AKČNÍ CENY DIGESTOŘÍ A BOXŮ LAMON!

 Pracovní desky HPL – postforming

D_76a 

* výrobní program pracovních desek zahrnuje tloušťky 28 a 38 mm

* velký výběr dekorů s různými povrchovými strukturami

* jednoduché čištění a snadná údržba

* HPL lamináty jsou vyráběny podle DIN EN 438 a testovány

* díky povrchu z kvalitního HPL laminátu jsou vysoce odolné nárazům a oděrům

* široká nabídka povrchových struktur v matném či lesklém provedení

* nosná deska odpovídá požadavkům podle normy EN 312 a emisní třídě E1

* k dispozici jsou dezény imitující dřeviny, kameninu nebo i zcela abstraktní vzory

* dohled nad výrobou pracovních desek provádí státní zkušebna

* desky nejsou vhodné pro práce s kyselinami s koncentrací nad 10% 
 

 Keramická slinutá dlažba TAURUS

D_77 

* velkoformátová 600x 600 mm tl. 10 mm

* rozměry dlažby: 300 x 300 nebo 300 x 600 mm tl. 9 mm

* celková síla desky 30 mm

* neglazovaná (stejný střep při poškození)

* kyselinovzdorná spárovací hmota 
 

Vysokotlaký kompaktní laminát MAX, TRESPA

D_78

Prvky modulů a digestoří (pracovní desky, korpus...) vyrobené z materiálu MAX kompakt se vyznačují vysokou odolností při namáhání otěrem, pádem koule, škrábáním, povrchovém působení vody a páry, pevností v ohybu, tahu, stálobarevností a ve styku s horkými dny nádob < 180o C je jejich chování bez viditelných změn, žádné bubliny a trhliny. Při práci je nutné zabránit poškození povrchu desky vyloučením styku s koncentrovanými kyselinami a jinými chemikáliemi. Pokud dojde k potřísnění povrchu desky musí být co nejdříve omyta vodou a jemnou látkou vytřena do sucha. Kompaktní desky MAX kompakt se skládají z pásů přírodních vláken a syntetických pryskyřic, které se vytvrzují při velkém tlaku a vysoké teplotě. Kompaktní desky jsou pevné a odolné proti oděru, vlhku, mokru, vodní páře a chemikáliím. Díky unikátnímu složení svého povrchu jsou desky MAX a Trespa TOPLABPLUS neporézní. Jsou antimikrobiální a to bez použití přísad nebo nátěrů. Na jejich povrchu tedy nemůže docházet k růstu bakterií, plísní nebo jiných mikroorganismů ani k jejich penetraci dovnitř pracovní desky. Jsou tedy ideálním materiálem pro sterilní prostředí. Jsou zdravotně nezávadné, hygienické, snadno čistitelné a omyvatelné. Jejich další přednostíje dlouhá životnost a snadná údržba. 

Materiál "MAX kompakt" HPL (High Pressure Laminates) podle EN 438 typ CGS resp. CGP jsou duromerové vysokotlaké lamináty(sulfátová buničina impregnovaná melaminovou pryskyřicí). Vyhovuje ISO 4586/I a EN 438 evropská norma) zařazení CF kompaktní deska "F" obtížná hořlavost.

MAX Resistance
 

D_79a

poskytují dobrou odolnost v laboratořích při užití vysoce koncentrovaných kyselin, jako je kyselina dusičná nebo kyselina chlorovodíková nezpůsobují žádné změny na povrchu na rozdíl od všech ostatních pracovních ploch (HPL) na trhu.

* desky jsou dvojitě vytvrzeny a vykazují vysokou mechanickou odolnost

* povrch je pokrytý uretan – akrylovou impregnací

* impregnace odolná vůči téměř všem rozpouštědlům a chemikáliím

* MAX Resistance jsou odolné vůči barvivům

Lehké čištění a dezinfekce desek prodlužuje jejich užitné vlastnosti a životnost. Kvalita desek je dána použitím kvalitních a osvědčených surovin, ze kterých je deska za vysokého tlaku slisována, čímž

vznikne jedinečně homogenní deska bez spojů, která je dlouhodobě zcela odolná proti vlhku.

MAX Resistance a Trespa TOPLABPLUS jsou ideální do veškerých laboratoří, hygienických prostředí, výzkumných ústavů, nemocnic nebo soukromých ordinací, fotolaboratoří, potravinového průmyslu a všude tam, kde jsou kladeny nároky na absolutní čistotu a vysokou odolnost desek. 
 

DURCON - vysokotlaký laminát HPL

Chemicky odolné pracovní plochy na bázi fenolových pryskyřic

Povrch ( obě strany desky ) vytvrzen elektronovým paprskem ( ECB ).
Díky této technologii SPC DURCON vykazuje velmi vysokou chemickou odolnost a odolnost proti poškrábání a otěru.

Mezi nejdůležitější fyzikální vlastnosti laminátů SPC DURCON patří :

• Odolnost proti poškrábání a oděru.
• chemická odolnost.
• Odolnost vůči nárazům.
• Odolnost proti působení slunečního UV záření.
• Tepelná odolnost.
• Nízká absorpce vlhkosti tekutin a jádra desky.
• Antibakteriální vlastnosti.
• Nevodivost elektrického náboje.
• Identické, vlastnosti po obou stranách desky.

SPC DURCON - barevné provedení :
• černá
• světle šedá
• bílá

SPC DURCON - síla materiálu :
•   6 mm
• 13 mm
• 16 mm
• 20 mm

SPC DURCON - maximální formát :

3.660 x1.820 mm =5,56 m2

EPOXY DURCON -
 epoxidové pryskyřice

D_80 

Vytvrzování probíhá ve fázích. Unikátní proces formování epoxidové pryskyřice DURCON zahrnuje speciální vytvrzovací fázi, která zaručuje úplnou chemickou reakci v celém materiálu a vytvoření jednotné pracovní desky nejvyšší kvality. Závěrečná fáze vytvrzování je zdlouhavý proces. Konečný produkt je velmi silný, chemicky odolný materiál. DURCON pracovní desky jsou vylisovány monoliticky z epoxidové pryskyřice. Epoxidová pryskyřice je dobrou volbou pro drsné prostředí chemické laboratoře. Nicméně, výrobky z epoxidových pryskyřic podléhají tepelným šokům a není záruka proti poškození kapalným dusíkem nebo suchým ledem. Nesprávným použitím těchto materiálů by mohlo dojít k popraskání nebo jinému poškození.

Síla pracovní desky epoxy Durcon je 19 mm se 7mm zvýšeným okrajem proti přelití kapaliny.

Mezi vynikajicí vlastnosti patří především:

* chemická odolnost

* trvanlivost

* nehořlavost

* nenasákavost 
 

 Kalené sklo: síla 4 – 19 mm

D_81a 

Skla mohou být čirá, matová, modrá, zelená, kouřová a lakovaná dle stupnice Kalená skla lze vrstvit pomocí polyvinylbutyralové folie jako bezpečnostní sklo Connex. Kalené sklo je díky zahřátí a následnému chlazení pružnější a pevnější než obyčejné sklo. Sklo se opracovává před kalením – vrtání, broušení. Po vykalení již nelze sklo opracovávat. 

 Polypropylén

D_82a 

Pracovní desky a obklady vyrobené z polypropylénu odolávají působení vody, anorganických zásad, solí a kyselin, pokud nemají oxidační účinky. Polypropylén je tvořen nasyceným uhlovodíkovým řetězcem, a proto se řadí mezi polymery s vysokou chemickou odolností při normální 20° C i zvýšené teplotě 40° C. Za normálních teplot se nerozpouští v organických rozpouštědlech. Je napadán silnými oxidačními činidly (kyselina dusičná, halogeny...), vůči oxidaci je PP méně odolný než PE. V alifatických a aromatických uhlovodících a některých olejích při zvýšených teplotách bobtnají za současné změny vlastností. PP mnohem lépe odolává korozi za napětí než PE. Prvky modulů a digestoří (pracovní desky, obklad, korpus...) vyrobené z materiálu PP se vyznačují nízkou odolností při namáhání otěrem, pádem koule, škrábáním a vyššími teplotami. Při práci je nutné zabránit poškození povrchu desky. 
 

 Technický kámen

D_83a 

Pracovní desky z Technického konglomerovaného (umělého) kamene, který je vyráběn z inertních materiálů (drcený granit, zrcadla, křemičitý písek,sklo…), plniv (mikromletá křemičitá surovina), pojiv (polyesterová pryskyřice) a barevných pigmentů, se musí pravidelně čistit. Čistění a údržba chrání povrch kamene před působením abrazivních a kapalných nečistot i mechanického zatížení. Tak se zajistí stabilita povrchové úpravy a estetického vzhledu. Protože čistění a údržba technického kamene je obdobná jako čistění a údržba přírodního kamene, je vhodné desky svěřit specializované firmě, která má s takovou údržbou zkušenosti. Pro čistění a údržbu se doporučuje používat výrobky firem Bellinzoni, Imesta, Tenax, Akemi, Weha, Argochem, Chemsearch, Mapei, Farmak, Bochemie, Lihofin.

 

joomla template
Banner