Celoplastové PVC digestoře a boxy lamon®

Celoplastova_digestor_LAMON_R12_PVC

 

FOTOGALERIE

AKČNÍ CENY DIGESTOŘÍ A BOXŮ LAMON!

Ke stažení: 

Katalog digrestoře LAMON


     Celoplastové PVC digestoře a boxy LAMON 

se vyrábí z:  
PVC pěněné desky

Konstrukční plast, který vyniká nízkou hmotností.
Materiál lze velmi dobře zpracovat – je nenasákavý a nekroutí se.

Vlastnosti: 
* nízká hmotnost 
* lze je jednoduše lepit, dělit a obrábět
snadná opracovatelnost 
* materiál je těžce hořlavý 
* samozhášivý 
* u bílých desek je garantována UV odolnost až 5 let

Barevné provedení: bílá 


LAMON vyrábí několik typů digestoří, které se liší konstrukcí horní skříňě digestoře. Ta vymezuje pracovní prostor pro práce, které spalinami nebo výpary znehodnocují ovzduší laboratoře.  

     Digestoře typu R (rovné) a školní digestoře typu SK i demonstrační digestoře typu D se vyrábí s tradiční rovnou přední prosklenou stěnou.

     Digestoře ergonomické typu E mají ergonomicky zkosenou přední prosklenou stěnu, což umožňuje přirozený postoj obsluhy i při práci v zadní části pracovní plochy.

     Digestoře stolní typ ST je možné objednat s rovnou nebo ergonomickou přední prosklenou stěnou. 

     Digestoře stolní demonstrační na stávající stůl uživatele, které jsou vhodné pro výuku a na 3D tiskárnu,  mohou být dodány i bez výsuvného předního okna:

Odtahovy_box_R_12_Aa


Stoln_demonstran_digesto_LAMON_SD_bez_pednho_okna

     Přední stěna (dvířka) pro zděné digestoře typ PS se vyrábí dle zadaných rozměrů zákazníkem. 

Predni_stena_digestore

 Přednosti laboratorního nábytku a digestoří LAMON®:

* Hlavní výhodou je nabídka nejen klasické rovné digestoře, ale také ojedinělá nabídka výroby "Ergonomické digestoře". její zkosená přední stěna umožní přirozený postoj obsluhy při práci a zamezí namáhání krční páteře.

* Jako výrobce je LAMON připraven vyrobit laboratorní nábytek a digestoře na zakázku dle zákazníkem zadaných rozměrů (mm). Lze také objednat atypické digestoře na míru s nestandardní výbavou. Použitím různého materiálu na výrobu korpusu digestoří je schopen splnit potřeby různých laboratorních provozů.

KONEC LANKA!

LAMON používá pro zavěšení předního okna místo lanka moderní a inovativní zavěšení na řemenech! 

Toto řešení vylučuje možné přetržení lanka a zajišťuje tichý, klidný a přesný chod předního bezpečnostního okna digestoří a boxů LAMON! 

Lanko_Biomedica Ozubeny_remen

* Digestoře LAMON jsou vyrobené z materiálu s požární odolností třídy A2-s1, d0 nebo B-s2, d0 dle EN13501-1 s povrchem z vysoce chemicky a mechanicky odolného vysokotlakého laminátu HPL v postformingové kvalitě s klasifikací HGP / VGP podle EN 438-3 s povrchem odolným proti opotřebení tvrzeným melaminovou pryskyřicí, který je schopný odvádět elektrostatický náboj. Tato kombinace zvyšuje požární bezpečnost, chemickou a mechanickou odolnost, snižuje riziko možného výbuchu a zároveň zcela odstraňuje možnost vzniku koroze, která je běžná u plechových digestoří. 

* Díly nábytku a digestoří LAMON jsou formátovány na velkoformátové pile Holzma HPP 250 – automatická pila pro čisté a přesné dělení desek. Spojení jednotlivých dílů nábytku je provedeno krytovanými nábytkovými šrouby „konfirmáty" = vysoká pevnost a nosnost spojů.

* Záda skříněk jsou vyrobena z desek o síle 18 mm s podstatně vyšší pevností a nosností než u běžně používaného sololitu o síle 3 mm.

* Designovým prvkem a zároveň i ochranou proti poškození konstrukce jsou pohledové hrany jednotlivých konstrukčních dílů hraněny pod silným tlakem za vysoké teploty plastovou ABS hranou o síle 2 mm nebo o síle 3 mm. Všechny skryté hrany, které uživatel na první pohled nevidí, jsou hraněny plastovou ABS hranou o síle 0,45 mm. Hrany jsou lepeny vysoce kvalitní technologií PUR: Běžně někteří výrobci skryté hrany vůbec nehraní nebo používají hranu papírovou.


Konstrukce digestoří LAMON

Korpus horní skříně digestoře je vyroben z materiálu s požární odolností třídy A2-s1, d0 (hliníková sendvičová deska A2 - kompozitní panel), B-s2, d0 dle EN13501-1 s oboustranným povrchem z vysokotlakého laminátu HPL, z amteriálu schopného odvádět elektrostatický náboj nebo při větší intenzitě chemického zatížení z plných kompaktních desek z vysokotlakého laminátu HPL.

Strop horní skříně digestoře, ve kterém jsou dva zaslepené otvory jako klapka pro odvedení energie při případném výbuchu, je osazen přírubou. Na ni lze připevnit flexibilní hadici pro napojení na rozvod vzduchotechniky nebo ventilátor, který LAMON může dodat dle požadavků zákazníka spolu s digestoří. 

V každé poloze stavitelné okno přední stěny digestoře je z lepeného bezpečnostního skla, jehož vertikální zvedání se provádí manuálně nebo elektromotorem. Pro zavěšení předního okna digestoře používá LAMON řemeny, díky kterým je chod zvedaného okna přesný, klidný a tichý. Osazení prosklené přední stěny do výklopného rámu umožní vkládání vysokých aparatur a přístrojů do pracovního prostoru digestoře a pohodlný přístup obsluhy při čištění a desinfekci digestoře. Vnitřní pracovní prostor lze vyložit keramickou dlažbou, polypropylénem, PVC, epoxy nebo umělým (komglomerovaným) kamenem.

V rámu osazené horizontálně posuvné sklo (knihovna) může být uzamykatelné.

Sklo lze proti kyselině fluorovodíkové chránit fólií. Místo skla lze použít čirý Polyester PET-G, plný polykarbonát nebo akrylát PMMA - plexisklo.

Ventily vody a plynové kohouty (zemní plyn, propan-butan, argon, stlačený vzduch ...) s koncovkou na připojení hadičky mají vysoce chemicky odolný plastem potažený povrch a montují se na pracovní desku a do boční nebo zadní stěny digestoře. Ovládají se buď přímo na armatuře nebo dálkově z ovládacího panelu na spodním modulu digestoře. Pracovní deska je osazena polypropylénovým kalichem nebo výlevkou z nereze, kameniny, polypropylénu, nebo jiného materiálu napojenou na sifon odpadu. 

Na čelní stěně spodní skříňky digestoře je pod pracovní plochou instalován elektropanel s kombinovaným proudovým chráničem 16A, jističi 10A (16A), vypínačem osvětlení a ventilátoru, zásuvkami 230 V a 400 V s krytím IP 54, ovládáním a signalizací monitorovacího systému proudění vzduchu s akustickým a světelným alarmem.

Kvalitní osvětlení pracovního prostoru digestoře zajišťuje zářivkové svítidlo 36 W (2x 18W) s krytím IP 66, N-I určené pro osvětlení prostor s nebezpečím výbuchu, které má nárazuvzdorný difuzor čirý polykarbonát a základnu ze šedého polykarbonátu (PC), UV stabilní. Maximální teplota okolí: ta = 45 °C, na přání až 60°C. Klipy: polyamid + 15 % skelné vlákno, Těsnění: polyuretan (PUR), vypěněná drážka základny, Kabelové vývodky: gumové (SBS), indukční předřadník, Světelný tok 2700 lm.

Mezi dvojitou zadní stěnou digestoře je odtahový kanál. Ten odvádí plyny a výpary z pracovního prostoru digestoře horní štěrbinou v prostoru stropu pro lehké plyny a spodní štěrbinou v prostoru nad pracovní deskou pro těžké plyny a výpary. Digestoř lze doplnit o posuvnou klapku pro regulaci poměru spodního a horního odtahu.

Korpus spodní nosné části digestoře pomocí rektifikačních nožek výškově stavitelný může být vyroben z materiálu s požární odolností třídy B-s2, d0 dle EN13501-1 z desek o síle 12 – 25 mm s oboustranným povrchem z vysokotlakého laminátu HPL schopného odvádět elektrostatický náboj nebo při větší intenzitě chemického zatížení z plných kompaktních desek z vysokotlakého laminátu HPL. Při menším chemickém zatížení z oboustranně laminovaných DTDL desek o síle 12 až 25 mm.

Konstrukce spodní části v provedení S má zabudovanou spodní skříňku (policovou nebo zásuvkovou) s úložným prostorem. U digestoří širších než 1200 mm se dodávají dvě až tři policové nebo zásuvkové skříňky. LAMON nabízí dvě varianty provedení spodních skříněk. Klasickou se soklem a nestandardní bez soklu, která vytvoří větší úložný prostor spodních skříněk.

Konstrukce spodní části v provedení V má volný prostor pod pracovní deskou digestoře. Uživatel tak může pracovat v digestoři v sedě na laboratorní židli a využít volný prostor pod pracovní deskou digestoře jako odkládací prostor pro pomůcky, přístroje, spotřební materiál a podobně.


ODKAZY: 
 

Digestoře LAMON typ R

s klasickou rovnou přední prosklenou stěnou 


Digestoře ergonomické typ E 

s ergonomicky zkosenou přední prosklenou stěnou 

Dvojdigestoř LAMON

dvě digestoře se spojeným pracovním prostorem


Digestoře stolní typ ST

s klasickou rovnou i s ergonomicky zkosenou přední prosklenou stěnou


Digestoře demonstrační D

s klasickou rovnou přední prosklenou stěnou


Digestoře školní SK

s klasickou rovnou přední prosklenou stěnou 
 

Přední stěna zděné digestoře PS

s klasickou rovnou i s ergonomicky zkosenou přední prosklenou stěnou 


Pracovní desky digestoří LAMON

(Digestoře odtahové, bezodtahové s filtrem, školní, demonstrační, chemické, skříňové, ergonomické, laminátové, laminové, plechové, ocelové, nerezové, přední stěna s posuvným oknem - horní dvířka zděné digestoře)

AKČNÍ CENY DIGESTOŘÍ A BOXŮ LAMON!
joomla template
Banner